Klasa 3c, 4b i 5a w dniach 6-7.06 wybrały się na dwudniową wycieczkę do Republiki Czeskiej.

Pierwszego dnia, po zatrzymaniu się w Szklarskiej Porębie dzieci wyruszyły spacerkiem nad wodospad "Szklarka", który utworzony jest w malowniczym wąwozie Karkonoskiego Parku Narodowego. Pod jej progiem dzieci zobaczyły głęboki kocioł, a na brzegach okazałe głazy, jedne z największych w Karkonoszach.

Po stronie czeskiej w Libercu uczniowie odwiedzili najstarszy ogród zoologiczny. Uwagę przykuły białe tygrysy, groźne lwy i śmieszne małpy oraz żwawo pływające pingwiny. Potem wycieczkowicze udali się pod szczyt Ještědu, obserwując panoramę gór Izerskich i miasta u podnóża góry. Na szczycie był przystanek w restauracji, w której uczniowie zjedli smaczne lody.

Drugiego dnia dzieci odwiedziły Lunapark w Centrum Babylonu. Tam bawiły się znakomicie. Autodrom, karuzele, huśtawki, dzikie rodeo, ściana wspinaczkowa, dmuchane boisko do piłki nożnej, tory przeszkód , tor wyścigowy z gokardami, pociąg z kaczuszkami, mini Tower to wspaniała zabawa. Końcowym etapem wycieczki był Frýdlant, gdzie dzieci zwiedzały z polskim przewodnikiem komnaty i eksponaty muzealne ogromnego zamku na zboczu góry.

Pamiątkowe zdjęcia i wrażenia zostaną na długo w pamięci uczniów.