W dniu 28 lutego w hali przy SP 2 w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Dzieci. Do turnieju przystąpiły 4 szkoły tj.: SP 1 Milicz, SP 2 Milicz, SP Sułów oraz SP Dunkowo. Grano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna ( Stanisław Kucharski, Filip Szymczak ) pewnie pokonała 💪💪💪 swoich przeciwników i zdobyła tytuł Mistrza Gminy . Dzięki zwycięstwu w zawodach gminnych nasi chłopcy awansowali do Finału Powiatowego, który odbył się 29 lutego w SP 2 w Miliczu. Filip i Stasiu rozegrali bardzo dobre zawody, pokonali drużyny z SP Kuźnica Czeszycka oraz z SP Pakosławsko i zdobyli tytuł Mistrza 🏓🏓🏓🥇🥇🥇🏆🏆🏆 Powiatu. GRATULACJE !!!👏👏👏👏

#SP1 #Jedynka #Tenis_stołowy

Zapraszamy do wysłuchania występów zwycięzców Tomasza Szopiaka i Darii Sobolewskiej.👏👏👏

Tak przedstawia się klasyfikacja końcowa:

✅Daria Sobolewska 1 miejsce 🥇,

✅Tomasz Szopiak 1 miejsce 🥇,

✅Emil Szulc 2 miejsce 🥈,

✅Magdalna Matoga 3 miejsce 🥉,

✅Wyróżnienia: Zuzanna Snażyk, Maja Jastrzębska oraz Amelia Kossmann😊👏

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy 👏👏👏😊

#SP1 #Jedynka #Konkurs_recytatorski

1 marca obchodzimy w całym kraju Narodowy Dzień Pamięci o „Żołnierzach Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., a projekt ustawy skierował do polskiego parlamentu śp. Prezydent RP Lech Kaczyński. Święto to ma na celu upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej i podporządkowaniu Polski przez imperium sowieckie. Wybór daty nie jest przypadkowy, upamiętnia on mord dokonany na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Zginęli oni 1 marca 1951 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie od strzału w tył głowy. Tworzyli kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej. „Żołnierze Wyklęci” zwani inaczej Niezłomnymi byli najliczniejszą w Europie antykomunistyczną i antysowiecką konspiracją zbrojną. Działali na terenie całej Polski, w tym także na Kresach Wschodnich. Przyjmuje się, że w latach 1944-1963 przez antykomunistyczną konspirację przewinęło się do 300 tys. osób, zarówno w oddziałach o charakterze zbrojnym (oddziały leśne, partyzanckie), jak i organizacjach cywilnych działających konspiracyjnie, w skrajnie niebezpiecznych warunkach terroru stalinowskiego. Z tej okazji zarówno w gablotach na korytarzu pomiędzy pierwszym, a drugim piętrem, jak i na tablicach w gabinecie historycznym zamieszczone zostały prace uczniów szkoły, z których można się dowiedzieć m.in. o co toczyli walkę i za jaką sprawę ginęli ci Bohaterowie, poznać biografie najsłynniejszych Niezłomnych oraz zobaczyć ich zdjęcia.

Dzisiejszy dzień to kolejny dzień szkoleniowy. Tym razem zgłębialiśmy strategie radzenia sobie z sytuacjami trudnymi dzieci ze spectrum autyzmu. Szkolenie prowadził Krzysztof Tokarski, psycholog, specjalizujący się m. in w tematyce autyzmu, znany z licznych wystąpień szkoleń- także w sieci. Tego dnia odbyły się superwizje w klasach, a pozyskane wnioski z obserwacji specjalisty były podstawą do dostawania szkoleniowej rady do potrzeb naszej placówki. Odbyły się dziś także spotkania z rodzicami dzieci. Szkoleniowiec znalazł także czas na indywidualne konsultacje. To był intensywny dzień ale bardzo wartościowy. Jutro wracamy do pracy z nową wiedzą, licznymi wskazówkami do działania 😊

#SP1 #Jedynka #Szkolenie