• 2019.jpg
  • 18058096_1354461944609252_3798690982858424436_n.jpg
  • 18156848_1354462047942575_7218699550326152952_n.jpg
  • 18157740_1354461954609251_5591189229331158939_n.jpg

Witam serdecznie po raz kolejny.

Hasłem tego tygodnia jest: RECEPTA NA NUDĘ.

Moje pytanie do Was jest następujące: Jakie Wy znacie sposoby na spędzanie czasu wolnego w domu? Podzielcie się swoimi pomysłami z innymi uczniami, by mądrze wykorzystać ten nadmiar czasu wolnego.

Swoje propozycje możecie również przesyłać na znany Wam już adres email.

Zaprezentujemy je na stronie internetowej naszej szkoły.

Ewa Gadziemska – wychowawca w świetlicy.

Dzień dobry!

Gotowi na nowe wyzwania?

Dzisiaj przygotowałam dla Was zadania związane z książką. Dlaczego taki temat? Otóż w czwartek będziemy po raz kolejny obchodzić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

To święto nieprzypadkowo jest obchodzone właśnie 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.

Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY, Polska sekcja tej organizacji istnieje od 1973 roku). Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo – impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci - w 1979 roku.
Z okazji święta, biblioteki, domy kultury czy księgarnie organizują imprezy promujące literaturę dla dzieci – warsztaty, dyskusje, wystawy, itp.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom.
Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.

Z tej okazji zapytajcie swoich najbliższych w domu o ulubioną książkę i postać. Podzielcie się tymi wiadomościami z nami. Stworzymy wspólnie ranking.

Drugie zadanie polega na tym by namalować ulubioną postać z książki na kartce o formacie A4.

Czekam na Wasze propozycje i zdjęcia prac pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcam do twórczej pracy i pozdrawiam Ewa Gadziemska – wychowawca w świetlicy szkolnej.

Ozdoby wielkanocne sprawiają, że na święta dom wygląda świeżo i wiosennie. W łatwy sposób możemy go udekorować prostymi dekoracjami.

Poniżej przedstawiam Wam pomysły na wykonanie prostych a zarazem efektownych dekoracji wykorzystując materiały, które są dostępne w Waszych domach.

Życzę Wam miłej zabawy podczas tworzenia dekoracji. Podzielcie się efektami swojej pracy. Prześlijcie zdjęcia swoich ozdób na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zaprezentujemy je szerszemu gronu na stronie internetowej naszej szkoły oraz na facebooku. – Ewa Gadziemska, wychowawca w świetlicy.

1 propozycja – kurczaczki i zajączki z rolek od papieru toaletowego.

Potrzebne materiały:

- rolki od papieru toaletowego

-farby plakatowe

- papier kolorowy

- klej biurowy

- pisaki, lub kredki

- bibuła krepa z której możemy zrobić noski zajączków.

2 propozycja - baranki z masy solnej

Sposób wykonania:

Ulepić baranki nie tak trudno, ale jak zrobić im wełniane loczki? Robimy małe kuleczki, które umieszczamy jedna obok drugiej, a następnie we wszystkich robimy dziurki wykałaczką. Malujemy farbami plakatowymi, ozdabiamy sznureczkami i wstążkami.

Przepis na masę solną:

2 szklanki mąki

1 szklanka soli,

½ szklanki wody

Dla elastyczności ciasta należy dodać 1 łyżkę oleju.

Podane składniki należy razem wymieszać; wyrobić aż do uzyskania jednolitej masy. Z tej porcji ciasta uda Wam się zrobić duuużo baranków.

3 propozycja - papierowy koszyczek wielkanocny.

Potrzebne materiały:

- kolorowa kartka formatu A3

- nożyczki

- klej biurowy

4 propozycja - wielkanocna kartka wyklejanka.

5 propozycja – koszyczek wielkanocny z papierowych talerzyków.

Jeśli nie macie papierowych talerzyków, spróbujcie zrobić koszyczek z kartki o formacie A3. Odrysujcie kółko od talerza.

Szczegółowy opis wykonania znajdziecie na stronie internetowej :

6 propozycja – kurczaczek wielkanocny malowany widelcem.

Szczegółowy opis wykonania znajdziecie na stronie internetowej:

Na koniec, jeśli macie jeszcze siłę i czas po obowiązkowych zajęciach lekcyjnych. Moja propozycja – to chwila relaksu przy zagadkach wielkanocnych.

Poniżej znajduje się link do strony internetowej, na której możecie sprawdzić swoją wiedzą dotyczącą tradycji Świąt Wielkiejnocy.

Na deser ostatnia propozycja, krzyżówka wielkanocna.

Przyślijcie rozwiązanie krzyżówki na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.