Polskie zwyczaje związane z powitaniem wiosny

Wiosna, ach to Ty! Do Polski właśnie zawitała ta pora roku, na którą wielu z nas tak bardzo czekało. Wreszcie będzie ciepło, a grube kurtki i swetry na kilka miesięcy znów znajdą się głęboko w szafie. Radość z powitania wiosny jest w Polsce celebrowana od co najmniej kilkuset lat. W wielu miejscach wciąż zachowało się zwyczaje z tym związane. Poniżej przedstawiam kilka wybranych.

Witam Was drodzy Czytelnicy!

Zastanawialiście się kiedyś nad tradycjami i symbolami świąt Bożego Narodzenia? Często w naszych domach w trakcie przygotowań robimy różne rzeczy, a tak naprawdę nie zastanawiamy się nad ich historią i znaczeniem. Czynimy to od pokoleń przekazując tym samym rodzinne tradycje.  Zapraszam Was do ciekawej lektury, w której znajdziecie odpowiedzi co oznaczają  symbole i tradycje nadchodzących świąt i dlaczego na stałe wpisały się nasze zwyczaje bożonarodzeniowe?

Drodzy Świetlicowcy

Temat tego tygodnia to podróż do "Świata bajek i baśni".

Świat baśni jest niezmiernie bogaty. To nie tylko świat Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy Śnieżki które znają wszystkie dzieci. Baśnie to znacznie coś więcej czyli opowieści o niezwykłych fantastycznych bohaterach i zdarzeniach, rozgrywających się w magicznym miejscu lub czasie, kończąca się dobrem nad złem .Jak wiecie w baśniach występują księżniczki, rycerze, skrzaty,  wróżki, czarownice i mówiące zwierzęta.

Drodzy Rodzice i Drodzy  Uczniowie!

Ponownie nam przyszło się zmierzyć z ważnym wyzwaniem, jakim jest kwarantanna spowodowana koronawirusem. Jest to dla nas wszystkich trudny czas  kolejnej próby odpowiedzialności oraz empatii. Z racji, jaka sytuacja panuje w chwili obecnej, świetlica szkolna przyłącza się do wsparcia Was. Zachęcamy i prosimy abyście  wspólnie rodzice z dziećmi spędzali  czas który  będzie  przyjemny oraz wartościowy.  Dlatego przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji na ten tydzień.