Tradycyjnie już przed świętami, tym razem w piątek, 14 grudnia, w godzinach wieczornych - odbyła się impreza literacka pod nazwą „Noc w bibliotece”. Tematem tej edycji była mitologia grecka. Uczniowie jak zwykle dopisali, a co szczególnie cieszy – wśród braci uczniowskiej - licznie zgromadzili się młodsi uczniowie. Wszystkich zaś przywitały boginie: Afrodyta – czyli Agnieszka Kołodziejczyk – Ozga, Amfitryta – czyli Natalia Loret – Wiernasz, Artemida – czyli Danuta Żołdak, Hera – czyli Katarzyna Potocka, Persefona – czyli Katarzyna Józefiak. Zanim przystąpiliśmy do zmagań grupowych, przepytani zostali chętni, którzy zgłosili się do konkursu „Jeden z dziesięciu”. Śmiałkowie znaleźli się w ogniu pytań polonistek: pani Elżbiety Herl, pani Agnieszki Kołodziejczyk – Ozgi i pani Natalii Loret – Wiernasz. A to pojawił się Odys i jego przygody, po nitce do kłębka zmierzał Tezeusz, ratował swą ukochaną Orfeusz czy cierpiał za miliony Prometeusz. Uczniowie musieli się wykazać rozległą i dogłębną wiedzą z mitologii. Zwyciężyła Wiktoria Kolekta z III a, natomiast tuż za nią znalazły się uczennice z V c: Dominika Szymanowska i Wiktoria Waszkowiak. Następnie zespoły, które komponowała żona Posejdona, czyli Amfitryta, rozbiegły się po szkole w poszukiwaniu ukrytych rekwizytów i gabinetów, w których czekały boginie z różnymi zadaniami. Zabawa była przednia. O 21 uczestnicy potyczek mitologicznych z boskim pozdrowieniem wrócili do swych domów.

Do zobaczenia na następnej „Nocy w bibliotece”.

AKO

View the embedded image gallery online at:

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają. dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka.

View the embedded image gallery online at: