Szanowni Państwo,

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych na prace (rysunki, jednowymiarowe kolaże, zdjęcia, filmy bądź grafiki) dotyczące rewitalizacji w gminach. Prace mogą być składane w dwóch kategoriach:

a) obiekty/przestrzenie, które uległy zmianie w wyniku prowadzonych procesów rewitalizacji, bądź powinny ulec przekształceniu w wyniku rewitalizacji (tj. w jaki sposób miejsce należy przekształcić, do czego może być wykorzystywane, itp.),

b) wydarzenia społeczne, które się odbyły bądź istnieje potrzeba ich organizacji (np. wydarzenia kulturalne, warsztaty, spotkania, itp.), w tym odnoszące się do lokalnego dziedzictwa i tradycji.

Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie dzieci w wieku szkolnym (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych) mieszkające i uczęszczające do szkół na terenie województwa dolnośląskiego. Do przekazywania prac konkursowych upoważnione są macierzyste szkoły uczestników, przy czym prace mogą być wykonane indywidualnie, bądź w grupie uczestników liczącej nie więcej niż 3 osoby.

Prace można składać w terminie: 20.09.2024 do 07.10.2024 r.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.umwd.dolnyslask.pl/rozwoj/rewitalizacja/newsy/artykul/konkurs-dolnoslaska-odnowa-oczami-juniorzy/

Zapraszamy także do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się online 16 września 2024 r. o godz. 10.00.

Logowanie pod linkiem: https://zoom.us/j/96440926878?pwd=5C5pA7d42719olzWrbOOib2qkkNnR9.1

Identyfikator spotkania: 964 4092 6878

Kod dostępu: 594171

Konkurs realizowany jest w ramach projektu pn. „Dolnośląska OdNowa. Regiony Rewitalizacji” finansowanego ze środków PTFE 2021-2027.

Anna Pawlus

Departament Gospodarki i Promocji