Szkoła Podstawowa nr 93 im.Tradycji Orła Białego we Wrocławiu zaprasza do konkursu historycznego "Znam historię polskich  symboli narodowych "

organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Termin nadsyłania prac przedłużyliśmy do 10 maja 2024 roku.

Finał wojewódzki odbędzie się 28 maja 2024 roku w naszej placówce.

W załączeniu regulamin konkursu.

REGULAMIN

W środę 17 kwietnia odbył się organizowany przez naszą szkołę powiatowy konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla klas 7-8. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z 10 szkół naszego powiatu. Zadania dotyczyły realioznawstwa, geografii, historii, kultury, literatury, religii oraz polityki krajów anglojęzycznych.

Na podium stanęli:

1. Aleksander Dyk - SP im. Juliusza Słowackiego w Sułowie

2. Aleksandra Banasiak - SP im. Wandy Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim

3. Maciej Mazurkiewicz - Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu

Wyróżnieni zostali:

Julia Pasznicka - SP im. Wandy Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim

Dominika Pudys - SP w Nowym Zamku

Hanna Zmuda - SP im. Juliusza Słowackiego w Sułowie.

Wszystkim laureatom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Na podium stanęli:

1. Aleksander Dyk - SP im. Juliusza Słowackiego w Sułowie

2. Aleksandra Banasiak - SP im. Wandy Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim

3. Maciej Mazurkiewicz - Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu

Wyróżnieni zostali:

Julia Pasznicka - SP im. Wandy Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim

Dominika Pudys - SP w Nowym Zamku

Hanna Zmuda - SP im. Juliusza Słowackiego w Sułowie.

Wszystkim laureatom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Każdy człowiek 👶👦🏻👧🏻👨🏻👩🏻👴🏻👵🏻❤, któremu powierza się bezpieczeństwo, zdrowie i życie drugiego człowieka, powinien nieustannie zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na nim. Odpowiedzialność jest tym większa, im młodszy jest podopieczny👶👶👶.

W ramach projektu „ Cudze życie w naszych rękach” 👐👐👐 zostały przeprowadzone szkolenia dla uczniów klas 1-4 oraz nauczycieli i pracowników niepedagogicznych naszej szkoły z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził p. Paweł Klejewski. Celem projektu jest kształtowanie świadomości i postaw dzieci sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych oraz przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń.

Podczas szkolenia, uczniowie, rodzice i pracownicy Jedyneczki, oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej mieli możliwość zastosować teorię w „ praktyce” ćwicząc na fantomach i innym sprzęcie zakupionym w ramach projektu.

W ramach projektu zaplanowana jest gra terenowa dla uczniów naszej szkoły i ich rodziców, podczas której będą oni mieli możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy podczas szkoleń w praktyce.

#SP1 #Jedynka #Cudze_życie_w_naszych_rękach

Na dodatkowych zajęciach manualnych uczniowie klasy 2b wykonali farbami piękną pracę plastyczną przedstawiającą wiosenną łąkę.