Kolejny AKTYWNY WEEKEND ⚽⚽⚽

za nami 😊⚽😊⚽.

Słoneczny, niedzielny poranek to idealny moment by rozegrać Mistrzostwa Szkoły klas 6-8 w Piłkę Nożną ⚽. Do turnieju zgłosiło się aż 8 zespołów 😊💪💪💪!

Po kilku godzinach walki i wielkich emocji, poznaliśmy medalistów:

🥇🏆 Mistrzem Szkoły zostala klasa 7C 🥇🏆,

🥈🏆 srebrne medale wywalczyła klasa 7A🥈🏆,

🥉🏆 brąz powędrował do klasy 8B🥉🏆.

Wręczyliśmy także indywidualne wyróżnienia:

💪 najlepszym bramkarzem został wybrany Olgierd Matysiak 👏👏👏,

💪 najlepszym strzelcem (10 bramek) został Maciej Poślednik 👏👏👏.

Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych uczniów, którzy w niedzielny poranek wybrali AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ 😊😊😊💪👏🥇, każdy z Was jest zwycięzcą 🥇🥇🥇🏆🏆🏆

#SP1 #Jedynka #Aktywna_niedziela

W sobotę -19 października rozpoczęła się nasza wielka, gruzińska przygoda 😊😊😊😍.

Uczniowie i nauczyciele ponownie odwiedzą zaprzyjaźnioną szkołe w Chakvi.❤

#SP1 #Jedynka #Wymiana #Polska #Gruzja #Milicz #Chakvi

Zachęcamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w etapie szkolnym konkursu „Papież ludzkich serc – Jan Paweł II”, który odbędzie się 28 października 2024. Dwoje najlepszych uczestników będzie reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym w Szkole Podstawowej w Dunkowej. Chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do katechetów do dnia 25 października 2024.

16.10.2024  w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pn. „Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga” odbyło się wydarzenie plenerowe promujące zatrudnienie w służbach mundurowych, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu. W imprezie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu wzięli udział uczniowie klas ósmych naszej szkoły.
W ramach tego wydarzenia rozstrzygnięto konkurs, który składał się z dwóch etapów. Pierwszy – test wiedzy nt. służb mundurowych, przygotowany przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu – Strachowicach oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji we Wrocławiu, został przeprowadzony w szkole. Drugim był test sprawnościowy - tor przeszkód.
Uczestnicy chętnie odwiedzali wystawców – przedstawicieli ww. służb mundurowych, którzy opowiadali o swojej pracy, o rekrutacji do tych służb i prezentowali sprzęt, którym posługują się na co dzień. Uczniowie bardzo chętnie gościli także pod namiotem Powiatowego Urzędu Pracy, a odwiedziny te stały się jednocześnie okazją do zdobycia nie tylko wiedzy z zakresu rynku pracy, instytucji z nim związanych, prawa pracy, usług i instrumentów rynku pracy, ale i gadżetów ufundowanych przez patronujących wydarzeniu i sponsorów.
Spotkanie uatrakcyjniła wizyta Pana Eugeniusza Kątnika z papużką. Wszyscy zgromadzeni chętnie korzystali także ze strefy gastronomicznej. Nad bezpieczenstwem uczestników czuwali ratownicy medyczni z Milickiego Centrum Medycznego.

W tym roku ogólnopolski Dzień Papieski obchodzony był 13.10.2024 pod hasłem "JAN PAWEŁ II. EWANGELIA STAROŚCI I CIERPIENIA ”. Nasi uczniowie jak co roku włączyli się w tą akcję i dzielnie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Naszym uczniom udało się zebrać 1550,50 zł, które w całości zostały przekazane na konto fundacji.