W II semestrze roku szkolnego 2023/2024 klasa 6A dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Lubella”. Celem programu była edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Akademia Lubella uczy nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowywania posiłków i wartości płynących ze wspólnego ich spożywania.

W ramach programu: stworzyliśmy dwa odcinki programu: Kanał TV - Nawijamy Makaron :

1. Układamy na talerzu

2. Good taste, zero waste

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w działania prowadzone podczas projektu.

#AkademiaLubella

W dniu wczorajszym podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego podziękowaliśmy i pożegnaliśmy naszą wolontariuszkę z Turcji Ayşe Sağlam, która przez 9 miesięcy realizowała w naszej szkole wolontariat w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Dziękujemy Ayse za jej zaangażowanie, entuzjazm, kreatywne i ciekawe zajęcia oraz za uśmiech, którym zarażała uczniów i pracowników Jedyneczki. Do zobaczenia Ayse 🙂

FundacjaMobilniPolacy#EVS#EuropejskiKorpusSolidarnosci#volunteering#ErasmusPLus#