W piątek, 29 września, klasy 4a i 4b z okazji Dnia Chłopca wybrały się do JuraPark w Krasiejowie. Była okazja do nauki o ewolucji organizmów żywych i powstaniu Ziemi, ale również do zabawy i integracji. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali wykładów i oglądali modele dinozaurów oraz skamieniałości. Niezwykłym przeżyciem okazały się kino 5D i Oceanarium, w których za sprawą animacji komputerowej weszliśmy w świat gadów kopalnych i potworów morskich. To była interesująca przygoda.

 

Pisarka zachęciła nas do przepięknej podróży po kartach książki "Ptasie opowieści". Zapewniła o tym, że pozwoli ona w subtelny sposób dostrzec, co w życiu jest mniej ważne, a co najważniejsze.

Zatem...

....czytamy 📙📘📗

Kolejne klasy poznały tajniki poruszania się kajakiem. Świetnie się bawiliśmy, a przy okazji mogliśmy zaobserwować piękno przyrody naszego Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Na trasie spotkaliśmy zimorodki ,czaple białe, stada gęsi gęgawy, zaskrońce pływające w wodzie, korzenie drzew podgryzionych przez bobry 🦫 Pomimo zmęczenia humory dopisywały 😊