Panie Dyrektorki
Panowie Dyrektorzy

szkół podstawowych

Szanowne Panie Dyrektorki, Szanowni Panowie Dyrektorzy,

w związku ze zbliżającą się Prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej ogłaszam konkurs pod nazwą Polska na czele europejskiej rodziny. Zadaniem uczniów
i uczennic będzie opracowanie logo Prezydencji – znaku graficznego, który zdaniem młodzieży najtrafniej wyraża pozycję i rolę Polski w Unii Europejskiej.

Konkurs został przygotowany we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, jak również Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Powstał po to, aby ludzie młodzi mogli rozwijać swoją kreatywność, plastyczne talenty i zainteresowania, lecz także poznawać najważniejsze wartości obywatelskie. Najlepsze z prac zgłoszonych do konkursu posłużą do przygotowania dziecięcej wersji logotypu polskiej prezydencji w Radzie UE.

Przy tej okazji serdecznie zachęcam do prowadzenia zajęć na temat Unii Europejskiej w szkołach. Jestem przekonana, że materiały edukacyjne, które Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniło Państwu w czerwcu tego roku, będą stanowiły dla Państwa odpowiednią pomoc merytoryczną.

Barbara Nowacka

Minister Edukacji