Dlatego chcemy, aby nasi uczniowie posiadali wiedzę i umiejętności, których nie będą bali się wykorzystać w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Przez kilka miesięcy realizowany był w Jedynce projekt „Cudze życie w naszych rękach„ , pozyskaliśmy środki, dzięki którym zakupiliśmy sprzęt do nauki pierwszej pomocy, przeprowadziliśmy także cykl szkoleń dla uczniów 👦🏻👧🏻, rodziców 👨🏻👩🏻, nauczycieli i pracowników szkoły 👨🏻👩🏻. Zwieńczeniem naszych działań była wczorajsza gra terenowa, która była poprzedzona szkoleniem 😊😊😊 🏃🏃🏃, patrole stworzone z dzieci i rodziców miały trudne zadania do wykonania. Drużyny na terenie Parku Maltzanów musiały znaleźć „poszkodowanych„ i udzielić im pierwszej pomocy w takich przypadkach jak zasłabnięcie, krwotok z nosa, wypadek rowerowy 🚲🚲🚲 czy zadławienie.
Po 1,5 h ⌛⏳⌚ nauki przez zabawę przyszedł czas na podsumowanie gry 😊😊😊
Turniej pierwszej pomocy wygrali:
🏆🥇 Tomasz Chałupka i Natalia Kural oraz Aleksander i Anna Klejewscy 💪👏.
Miejsce 2 zajęły:
🏆🥈 Aniela i Nadia Ryba oraz Patrycja i Bogusława Choma 💪👏.
Miejsce 3 zajęli:
🏆🥉Filip, Zosia i Róża Bednarek oraz Natalia i Krystian Szymczak 💪👏.
Dla nas jednak wszyscy jesteście ZWYCIĘZCAMI 🥇🥇🥇👏👏👏.
Przeprowadzenie gry nie byłoby możliwe gdyby nie ogormne wsparcie i pomoc harcerzy z II Szczepu Panta Rhei im. Janusza Korczaka - jesteście niesamowici - bardzo, bardzo dziękujemy ❤❤❤!
Dziękujemy także:
❤ Piekarni Milickiej,
❤Pani Wiesławie Jankowskiej,
❤Zakład Mięsny Renata Barańska,
❤Radzie Rodziców na czele z panem Robert Hutniak i panią Lidią Sofińską.
Gra terenowa zakończyła się spotkaniem integracyjnym 😊😊😊
Do zobaczenia za rok 😊😊😊