W dniach: 18.04., 22.04. oraz 23.04. , uczniowie klas :czwartych, szóstych oraz 5a i 5c wzięli udział w zajęciach terenowych w ramach realizacji akcji „ Poznaj Swój Park Krajobrazowy” oraz realizacji projektu „ EKOPRACOWNIA- ZIELONE SERCE SZKOŁY”. Były to zajęcia w obrębie stawów: Duża Mewa i Mała Mewa oraz na terenie Centrum Edukacyjno- Turystycznego „ Naturum” ( Ruda Sułowska). Każdego dnia grupy były podzielone na dwa zespoły: pierwszy-wycieczka meleksami w obrębie rezerwatu przyrody, drugi- zajęcia w „Naturum”. Podczas przejażdżki między stawami,  uczniowie zgłębiali wiedzę z zakresu hodowli karpia oraz obserwowali gatunki ptaków, które występują na terenie Stawów Milickich . Są to m.in.: hełmiatka, bielik, pliszka siwa, łabędzie, żurawie czy gęsi. W tym samym czasie druga grupa zapoznawała się z wystawą narzędzi związanych z gospodarką stawową   ( Skansen), historią gospodarstwa rybackiego Stawy Milickie ( Dom Rybaka). Miała też możliwość spaceru w obrębie Zwierzyńca , gdzie znajdują się: osły, owce, kozy, kucyki czy koniki polskie. Zajęcia prowadzili pracownicy DZPK: Leszek Matacz i Cezary Tajer. Na zakończenie wycieczki wszyscy zjedli pyszny obiad w Gospodzie 8 Ryb.

Dzięki warsztatom, uczniowie nauczyli się rozpoznawać gatunki ptaków , które występują na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, poznali krajobraz oraz historię Stawów Milickich Były to niezapomniane lekcje w terenie, które uczniowie lubią najbardziej.