W roku 2007 Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Zbrodni ludobójstwa, którą dokonali 84 lata temu oprawcy z NKWD (sowiecka służba specjalna) na ponad 21 tysiącach polskich obywateli, oficerach Wojska Polskiego, funkcjonariuszach Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza (KOP), Straży Granicznej i Służby Więziennej. W bestialski sposób, z osobistego rozkazu Stalina i innych przywódców ZSRS, zamordowano wiosną 1940 roku polskich naukowców, lekarzy, inżynierów, prawników, nauczycieli, urzędników państwowych, przedsiębiorców i przedstawicieli wolnych zawodów. Strzałem w tył głowy zabita została elita przedwojennego społeczeństwa polskiego, w miejscach kaźni położonych na „nieludzkiej ziemi” ówczesnego imperium sowieckiego, w Katyniu, Charkowie, Twerze, Kijowie i Mińsku. Na tablicach w gabinecie historycznym oraz gablotach na korytarzu pomiędzy pierwszym a drugim piętrem można obejrzeć specjalne prace uczniów naszej szkoły poświęcone tamtym tragicznym wydarzeniom.