Szkolny Konkurs Recytatorski W 艣rod臋, 28 lutego, w czytelni Jedynki zebrali si臋 mi艂o艣nicy s艂owa i poezji. Uczniowie klas 4 鈥 8 przygotowali recytacj臋 wybranego tekstu i zaprezentowali go komisji konkursowej, w kt贸rej zasiad艂y panie: Katarzyna J贸zefiak, Agnieszka Ko艂odziejczyk 鈥 Ozga, Natalia Loret 鈥 Wiernasz. W konkursie wzi臋艂o udzia艂 16 os贸b z poszczeg贸lnych klas. Prezentacje by艂y oceniane wed艂ug kryteri贸w: dob贸r repertuaru, znajomo艣膰 tekstu, tempo, artykulacja i modulacja g艂osu, interpretacja i og贸lny wyraz artystyczny.

Zwyci臋zcami zostali:

I miejsce ex aequo

Daria Sobolewska z kl. 6b (Wis艂awa Szymborska 鈥濿 zatrz臋sieniu鈥)

Tomasz Szopiak z kl. 4a (Ludwik Jerzy Kern 鈥濪ialog z pluskw膮鈥)

II miejsce Emil Szulc z kl. 6c (Danuta Wawi艂ow 鈥濪rzewo鈥)

III miejsce Magdalena Matoga z kl. 5a (Julian Tuwim 鈥濪wa wiatry鈥)

Komisja przyzna艂a r贸wnie偶 wyr贸偶nienia dla:

Amelii Kossmann z kl. 6b (Julisz S艂owacki 鈥濿 pami臋tniku Zofii Bobr贸wny鈥)

Zuzanny Sna偶yk z kl. 4a (Maria Terlikowska 鈥瀂i贸艂ko鈥)

Mai Jastrz臋bskiej (Jan Brzechwa 鈥濳woka鈥)

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. GRATULUJEMY i dzi臋kujemy za dostarczenie wra偶e艅. Nagrody zostan膮 wr臋czone na apelu podsumowuj膮cym w czerwcu na apelu podsumowuj膮cym.

Wszyscy mog膮 us艂ysze膰 i zobaczy膰 recytacj臋 zwyci臋zc贸w na filmiku zamieszczonym poni偶ej.

#SP1 #Jedynka #Konkurs_recytatorski