Życie jest największą wartością człowieka, każdy z nas powinien potrafić udzielić pierwszej pomocy dlatego postanowiliśmy stworzyć w naszej szkole projekt „Cudze życie w naszych rękach„ ❤👐.

W ramach tego projektu odbędzie się:

✅cykl szkoleń pierwszej pomocy dla uczniów i rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły, podczas warsztatów ogromną rolę odgrywać będzie nowoczesny sprzęt:

❤2 duże fantomy z defibrylatorem treningowym,

❤fantom dziecko,

❤5 mini fantomów dla najmłodszych,

❤Kamizelka do nauki udzielania pomocy przy zadławieniach,

❤Zestaw do pozoracji ran.

❤❤❤ Już niebawem w miejscu ogólnodostępnym, zawiśnie defibrylator AED, społeczność Jedynki zostanie przeszkolona ze sposobu jego obsługi❤❤❤.

✅Nasi uczniowie spotkają się z ratownikami medycznymi, którzy opowiedzą o swojej trudnej pracy, zobaczą także jak wygląda wnętrze karetki i w jaki sprzęt jest wyposażona 🚑🚑🚑.

✅Podsumowaniem naszych działań będzie gra terenowa, podczas której zespoły złożone z uczniów i rodziców będą miały do wykonania szereg działań dotyczących udzielania pierwszej pomocy 😊😊😊.

Bardzo cieszymy się, że tak ważny projekt będzie realizowany w Jedynce. Jego realizacja jest możliwa dzięki wsparciu Gmina Milicz w powiecie milickim.

#SP1 #Jedynka #Cudze_życie_w_naszych_rękach #wspiera_nas_Gmina_Milicz #Defibrylator_AED