W dniu 31 października uczniowie klas 6 a, b, c wybrali się na leśny survival do Campusu w Domasławicach. Dzisiejsze zajęcia zostały podzielone na 4 części. W pierwszej z nich uczniowie dowiedzieli się cennych informacji dotyczących lasu oraz otrzymali wskazówki jak należy prawidłowo zbudować szałas. Podczas budowy leśnych mieszkań wspaniale ze sobą współpracowali. Druga część spotkania to podział uczniów na grupy, każda z grup otrzymała mapę dzięki której mogła odnaleźć krzesiwo. Udało się to jednej z naszych uczniowskich grup. W tracie powrotu do warsztatowni, każdy uczeń miał zabrać ze sobą z lasu trzy patyki, 2 szyszki. Następnie według pokazanej instrukcji szóstoklasiści wykonywali leśne łapacze. Kolejne zadanie polegało na rozpaleniu ogniska za pomocą krzesiwa, na którym upiekliśmy kiełbaski i pianki. Uczniowie podczas pobytu mogli skorzystać z parku linowego i nakarmić domasławickie kozy. Do Milicza wróciliśmy zmęczeni, dotlenieni. Podczas zajęć znalazło się również trochę czasu na pozbieranie grzybów oczywiście tylko tych jadalnych, ale również wykonanie zdjęć cudom leśnej natury. Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu środków przez Edukację dla Doliny Baryczy, jak również w ramach projektu Klasa z Drewna. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych zajęć.