W ostatni wtorek, 19 września, uczniowie klas V uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Biskupina, podczas której wzięli udział w XXVIII Festynie Archeologicznym, który w tym roku odbył się pod hasłem: „My Słowianie”. Podczas tej wartościowej edukacyjnie wycieczki uczniowie mieli okazję dowiedzieć się skąd się wzięli Słowianie, poznać tajniki słowiańskiej sztuki wojennej, a także zaznajomić się ze sposobami życia i mieszkania Słowian i ich symbiozy z otaczającą przyrodą. Dzieci mogły obejrzeć słowiańskie obrzędy plonów, stroje i ozdoby oraz posłuchać najstarszych pieśni Słowian i posmakować ich kuchni. Organizatorem wyjazdu na Festyn był nauczyciel historii Tomasz Nowakowski, któremu pomagali w sprawowaniu opieki nad uczniami nauczyciele: Anna Wojtera, Łukasz Filipiak, Włodzimierz Świrkowicz oraz rodzice.