Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada i w bieżącym roku szkolnym przypadł na dzień 17 listopada. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Fundacja „ Promocja Zdrowia” namawia Polaków do rzucenia palenia.

Warto zwrócić uwagę na zdrowotne skutki palenia tytoniu. Nałóg ten odpowiada za wiele śmiertelnych chorób, takich jak: nowotwory, choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia.

Istotny problem w naszym kraju stanowi również bierne palenie. Niemal co piąty palący Polak przyznaje, że czasem pali w obecności dzieci. Narażanie dzieci na bierne palenie prowadzi do częstego występowania chorób, np. układu oddechowego, rozwoju astmy, chorób ucha środkowego.

Ministerstwo Zdrowia wskazuje ,że bardzo dużym zagrożeniem są także e-papierosy,              po które młodzież w Polsce sięga coraz częściej. Jednakże palenie jest szkodliwe niezależnie od sposobu dostarczania nikotyny. Jedynym właściwym działaniem jest promowanie niepalenia oraz rzucania palenia.

Dlatego również w naszej szkole obchodzony był ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA. W wybranych klasach odbyły się pogadanki na temat szkodliwości palenia papierosów,  w tym e-papierosów, chętni uczniowie wykonali plakaty oraz przygotowana została gablotka tematyczna.