Co się u nas dzieje?

Podsumowanie projektu Ekopracownia
- Szczegóły
W naszej szkole zrealizowaliśmy projekt, ”EKOPRACOWNIA” dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”, w kwocie 50 000 zł.
W ramach pozyskanych z projektu funduszy wyremontowano i wyposażono
w nowe meble, ławki i krzesła pracownie ekologiczną. Zakupiono także sprzęt laboratoryjny, wykorzystywany do doświadczeń z biologii, geografii i chemii. Otwarcie Ekopracowni odbyło się 14.12.2023r.
W Ekopracowni odbyły się Warsztaty przyrodnicze- „Ptaki Doliny Baryczy”,
„Co w wodzie piszczy”, dokonano „Oceny jakości stanu wody w najbliższej okolicy”, przeprowadzono „Analizę wyników wskazań czystości powietrza”, warsztaty „Życie w kropli wody”. Odbyły się również warsztaty: „Wodne- eksperymenty” z okazji Światowego Dnia Wody, „Fotosynteza”, wykłady z eksperymentami fizyko-chemicznymi- „Woda w kryształach”, „Kryształy i czekolada”. Przeprowadzono warsztaty fizyko-chemiczne „Kolorowa chemia” oraz „Polimery”. Zajęcia w Zielonej pracowni prowadzili m.in.: p. prof. Elżbieta Wojaczyńska, p. Mateusz Stocki, p. Leszek Matacz, p. Zdzisław Rogowski, p. Grzegorz Panek.
Wcześniej nie zaplanowano, a zorganizowano Szkolne i Powiatowe konkursy przedmiotowe: Powiatowy Konkurs Ekologiczny, VI Powiatowy Konkurs Chemiczny, Mistrz Obmnibusa i Szkolny Etap Konkursu Ornitologicznego.
Informacje o Ekopracowni - Zielonym sercu szkoły, zostały zamieszczone w artykułach na stronie szkoły i Gminy Milicz, social-mediach, w lokalnych mediach „Głos Milicza”, w radiu „ESSKA 2” (wcześniej radio Super Nova). Dodatkowa zmianka pojawiła się również w Gminnym Informatorze Samorządowym Gminy Milicz. Przygotowane filmy i spoty, promujące podjęte działania ekologiczne zostały zamieszczone w social-mediach Gminy i szkoły.
W Ekopracowni codziennie odbywają się zajęcia przyrodnicze, organizowane również dla najmłodszych uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz raz w roku podczas Dni Otwartych Szkoły - Rekrutacja do klas I. Dobre wyposażenie pracowni sprzyja stosowaniu innowacyjnych metod pracy z uczniem, zachęcaniem do nauki i łatwiejszego zapamiętywania informacji.

Dzień Kultur i Języków
- Szczegóły
W naszej szkole zorganizowaliśmy niezwykłe wydarzenie – Dzień Kultur i Języków! W zorganizowanie tego wydarzenia włączyli się wolontariusze z Fundacji Mobilni Polacy. Przybyli oni do nas z Turcji, Hiszpanii, Azerbejdżanu oraz Maroko.Od rana szkolny kącik europejski rozbrzmiewał rozmowami w wielu językach, a przede wszystkim uczniowie mogli poćwiczyć język angielski. Wolontariusze prezentowali swoje państwa, opowiadali o tradycjach,kulturze oraz ciekawostkach na temat krajów z których pochodzą. Przygotowali również dla naszych uczniów quizy,gry i zabawy. Uczniowie z entuzjazmem włączyli się w zabawy oraz tańce z wolontariuszami. Mieli również okazję spróbować tradycyjnych dań przygotowanych również przez wolontariuszy: dovĝa i şəkər Çörayi ( Azerbejdżan), Marcinek köfte ( Turcja), Baghire (Maroko), croissants, fromage avec la baguette ( Francja) oraz polskie pączki. Bardzo dziękujemy Wolontariuszom

Wycieczka do Złotego Stoku
- Szczegóły
Uczniowie trzecich klasy wybrali się na pełną przygód wycieczkę do Złotego Stoku. Pierwszego dnia zwiedzania mieli okazję poznać tajemnice starej kopalni złota – przeszli przez sztolnie, odwiedzili Muzeum Górnictwa oraz wzięli udział w emocjonującym płukaniu złota. Ogromną atrakcją był przejazd podziemnym tramwajem i spływ łodzią w ciemnych korytarzach kopalni. Wieczorem czekało ich nocne zwiedzanie kopalni, które dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Dzień zakończył się turniejem strzeleckim, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoje celne oko. To był dzień pełen wrażeń.
Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!
- Szczegóły
Zgodnie z rozporządzeniem MEN egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 13 - 15 maja 2025r. Termin dodatkowy wyznaczono na 10 – 12 czerwca.
A to najważniejsze kwestie dotyczące egzaminu . Proszę o zapoznanie się z wytycznymi, w przypadku pytań proszę kontaktować się z wychowawcą bądź Dyrekcją Szkoły.
- Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
- Zdający nie może wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych lub innych urządzeń elektronicznych, np. smartfonów, maskotek.
- Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych osób. Piszcie piórem lub długopisem z czarnym tuszem/atramentem. Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych / ścieralnych. Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki- jeżeli trzeba je wykonać- wykonujecie długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
- Każdego dnia zdający musi sprawdzić na listach wywieszonych na korytarzu I piętra, gdzie pisze egzamin. Osoby wyróżnione grubszą czcionką
- Każdego dnia przed wejściem do sali członek komisji będzie losował miejsce, które zajmiecie, a następnie odnotuje wylosowany numer w wykazie zdających w danej sali ( niedopuszczalna jest zamiana bądź zajęcie innego miejsca)
- Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść własną butelkę z wodą, która nie może stać na stole.
- Jeśli uczeń ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to zespołowi nadzorującemu przez podniesienie ręki, zamyka arkusz i odkłada go na brzeg stolika. Przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego w obecności ucznia sprawdza kompletność materiałów.
- Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Obowiązek ten nie dotyczy uczniów korzystających z arkuszy w formie dostosowanej do niepełnosprawności.
- Po zakończeniu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu osoby wchodzące w skład zespołu nadzorującego – w obecności zdających – zbierają od uczniów arkusze i sprawdzają kompletność materiałów. Następnie przewodniczący zezwala zdającym, z wyjątkiem ucznia, który ma być obecny podczas pakowania materiałów egzaminacyjnych (obserwuje proces pakowania materiałów w bezpiecznej odległości), na opuszczenie sali.
Cały dokument dostępny jest na stronie szkoły w zakładce:
STREFA UCZNIA/ Egzamin ósmoklasisty

II miejsce drużyny chłopców z Sp1 w eliminacjach strefowych Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.
- Szczegóły
W sobotni poranek trzech uczniów naszej szkoły Kacper Kmieciak kl.8b, Kamil Ugorek kl. 8b oraz Adam Leszczyszyn kl. 6c wyruszyli
do Wrocławia by wziąć udział w turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
w Dolnośląskim Oddziale Ruchu Drogowego we Wrocławiu ( eliminacje strefowe). Uczniowie mieli za zadanie wykonać test wiedzy, test ze skrzyżowań, wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, a także musieli pokonać tor przeszkód.
Pragniemy poinformować, że nasi uczniowie spisali się znakomicie i zajęli 2 miejsce .
Serdecznie gratulujemy

Zajęcia z mikroskopowania
- Szczegóły
Zajęcia z mikroskopowania są niezwykle atrakcyjną formą zajęć praktycznych, podczas których uczniowie poznają budowę fragmentów dużych organizmów i świat mikroorganizmów.