Dziś, w czasach coraz większego zapotrzebowania na tolerancję, kiedy konieczne jest uczenie najmłodszych, by nie wyśmiewali się z odmienności innych, historie takie jak ta, mają swój niezwykły wydźwięk. Mogą odbijać się niebywale pozytywnym echem, którego ich twórcy nawet sobie nie wyobrażali.

„Dzwonnik z Notre Dame” to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Bo któż z nas choć raz nie czuł się osamotniony?

To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, opowiada w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. Mimo to od samego początku wspiera Quasimodo w jego poczynaniach.

Ten muzyczny spektakl przygotowany prze artystów Teatru Forte obejrzało 95 naszych uczniów z klas czwartych i piątych. Historia bohaterów została wyśpiewana przez aktorów. Uwagę widzów przykuwały: gra świateł, piękne stroje aktorów. Podczas musicalu było wiele momentów, w których uczniowie bardzo aktywnie włączali się do wydarzeń przedstawianych na scenie.

Dzwonnik z Notre Dame, to spektakl z programu profilaktycznego. Mamy nadzieję, że fabuła skłoni do refleksji, przemyśleń. Uczniowie wyciągną wnioski, ze człowiek inaczej ubrany, inaczej wyglądający, nie znaczy że jest gorszy!