Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania we Wrocławiu

Już w najbliższą sobotę (15 października) we Wrocławiu odbędzie się Wielkie Święto Programowania! Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich innych, którzy chcieliby poznać tajniki nauki przyszłości. Wstęp wolny!

Chcecie zaprogramować tańczącego robota, a może stronę internetową? A co powiecie na przygotowanie prostych animacji, odwiedziny w świecie Minecrafta lub grę w szachy z arcymistrzami? Wszystko to będzie możliwe – wystarczy, że w najbliższą sobotę (15 października) w godz. 9.30-16.00 pojawicie się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (ul. Janiszewskiego 8, Wrocław). To właśnie tam odbędzie się Wielkie Święto Programowania. Zapraszamy!

Przyjdźcie koniecznie!

Takiej imprezy jeszcze we Wrocławiu nie było. W sobotę, w jednym miejscu pojawią się m.in. najlepsi nauczyciele podstaw programowania w Polsce. Przez kilka godzin będą prowadzić bezpłatne warsztaty dla wszystkich chętnych. Nie zabraknie też innych atrakcji. A to wszystko za darmo!

Wielkie Święto Programowania jest elementem, tegorocznych, jubileuszowych (10.) obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania. Organizują je NASK we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Oto wybrane atrakcje:

• Warsztaty programowania dla dzieci w wieku 7 -14 lat, m.in. „Poszukiwacze skarbów”, „Robot też lubi tańczyć”, „Ikony, które mówią…”  (Cyfrowy Dialog)
  • Nauka programowania z Ozobotami i GeniBotami (EduSense)
  • Giganci Programowania pokażą, jak  tworzyć strony internetowe oraz zabiorą Was - od tej programistycznej strony - w świat Minecrafta,
  • Warsztaty – jak zaprogramować neon (Centralny Dom Technologii)
  • Mówiący robot, aplikacje edukacyjne prezentujące aspekty uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, pojazdy sterowane tabletem (Fundacja Orange)
  • Szkoła Podstawowa nr 16 we Wrocławiu zmieni Was w cyfrowych detektywów. Specjalnie dla Was przygotowuje zaszyfrowane stacje…
  • Narzędzia dla rodziców i nauczycieli do wykorzystania w nauce programowania dzieci (VEX Robotics)
  • Kosmiczna podróż z sympatycznym robotem Scottie (Urząd Komunikacji Elektronicznej)
  • Lot mini dronami i wyścig robotów (Aktin i Pro Futuro)
  • Druk 3D, sterowalne roboty i warsztaty z robienia gier komputerowych

(Stowarzyszenie Robisz.to)

• Warsztaty Klubu Młodego Programisty
  • Szachy z arcymistrzami.

Coś dla nauczycieli

Sami widzicie, że atrakcji nie zabraknie, a będzie ich jeszcze więcej! Niektóre zaplanowane specjalnie z myślą o nauczycielach, jak np. szkolenie Centralnego Domu Technologii „STEAM w Klasie Przyszłości”. Celem szkolenia jest zapoznanie z metodą projektową STEAM, łączącą naukę, technologię, inżynierię, matematykę i sztukę. Wstęp na szkolenie oczywiście bezpłatny.

Dlatego już dziś zaplanujcie sobie najbliższy weekend, weźcie dzieci, uczniów, znajomych i pojawcie się we Wrocławiu!

• Wielkie Święto Programowania
  • 15 października 2022 r. (sobota), w godz. 9.30-16.00
  • Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej (ul. Janiszewskiego 8, Wrocław).
  • Wstęp wolny

O Codeweek

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem. W poprzedniej edycji tego przyjacielskiego wyścigu Polska stanęła na piątym miejscu podium.

W Europejskim Tygodniu Kodowania znajdzie się miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by móc wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczą dobre chęci! Swoje wydarzenie - w tym m.in. lekcje informatyki - można zgłosić na stronie codeweek.eu/add Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut. Jest niezbędny, aby organizowana inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Tegoroczna, jubileuszowa - 10. - edycja wydarzenia potrwa od 8 do 23 października.

Więcej na informacji na codeweek.eu i koduj.gov.pl