W piątek 25 października w Instytucie Śląskim w Opolu odbyła się uroczysta gala rozdania nagród uczniom, którzy zostali wyróżnieni przez szacowne, naukowe jury w konkursie „Opowiem Ci o Kresach- śląskie losy kresowej rodziny”. Konkurs ten odbył się na wiosnę, a swoim zasięgiem obejmował trzy województwa: śląskie, opolskie i dolnośląskie i wystąpili w nim uczniowie z różnych szkół z tychże województw. Podczas uroczystości przybyłych do Instytutu nagrodzonych uczniów, rodziców, nauczycieli zaszczycił m.in. wykładem wybitny znawca tematyki kresowej, prof. dr. hab. Grzegorz Hryciuk z Uniwersytetu Wrocławskiego, autor opublikowanej niedawno monografii: „Przesiedleńcy. Wielka epopeja Polaków, 1944-1946”. Wyróżnienie w konkursie w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych otrzymał uczeń naszej szkoły Filip Bednarek z klasy 6c za swoją pracę dotyczącą losów prababci z rodziną pod tytułem: „Opowiem Ci o Kresach- Opowieści Wandy Pawlik”. Filip na uroczystość do Opola po odbiór dyplomu i nagród udał się ze swoim Tatą i nauczycielem-opiekunem merytorycznym pracy konkursowej Tomaszem Nowakowskim. Ogromne gratulacje za ten sukces dla Filipa!