Dziś byliśmy w Kobuleti z wizytą w dwóch szkołach: Szkole Podstawowej nr 3 i w Collegu. Zaproszenie do Szkoły nr 3 w Kobuleti było dla nas miłą niespodzianką, bowiem nie mieliśmy jej w naszych planach. Pani Dyrektor oprowadziła nas po szkole, opowiadając o licznych projektach, w których szkoła bierze udział. Ponadto zaprezentowała wiele sal lekcyjnych, w tym 4 nowoczesne gabinety, przeznaczone do pracy z uczniami z niepełnosprawnościami a wyposażonych z Projektów Norweskich. Przez cały nasz pobyt w szkole dało się odczuć miła i przyjazna atmosferę. Mamy nadzieję, że na wiosnę spotkamy się ponownie, ale już u nas w Miliczu. Druga szkoła na naszej dzisiejszej trasie był College, a dokładnie szkoła dla starszej młodzieży powyżej 16 r.ż. z 28 klasami przygotowujących do pracy w zawodzie m.in. fryzjera, mechanika zawodowego, ślusarza, barmana, kelnera, farmaceuty, rolnika, pielęgniarki, kucharza, cukiernika, stolarza, budowlańca....W tej szkole uczeń ma bezpośredni kontakt ze sprzętem, który będzie wykorzystywał w swoim zawodzie. Kształcenie młodzieży jest na wysokim poziomie. 80-100% abiturientów szkoły znajduje swoją wyuczoną pracę. Częścią mniej oficjalną było zwiedzanie Parku Muzycznego, w którym można było posłuchać muzyki 42 wybitnych artystów w otoczeniu pięknej gruzińskiej przyrody.