16.10.2024  w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pn. „Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga” odbyło się wydarzenie plenerowe promujące zatrudnienie w służbach mundurowych, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu. W imprezie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu wzięli udział uczniowie klas ósmych naszej szkoły.
W ramach tego wydarzenia rozstrzygnięto konkurs, który składał się z dwóch etapów. Pierwszy – test wiedzy nt. służb mundurowych, przygotowany przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu – Strachowicach oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji we Wrocławiu, został przeprowadzony w szkole. Drugim był test sprawnościowy - tor przeszkód.
Uczestnicy chętnie odwiedzali wystawców – przedstawicieli ww. służb mundurowych, którzy opowiadali o swojej pracy, o rekrutacji do tych służb i prezentowali sprzęt, którym posługują się na co dzień. Uczniowie bardzo chętnie gościli także pod namiotem Powiatowego Urzędu Pracy, a odwiedziny te stały się jednocześnie okazją do zdobycia nie tylko wiedzy z zakresu rynku pracy, instytucji z nim związanych, prawa pracy, usług i instrumentów rynku pracy, ale i gadżetów ufundowanych przez patronujących wydarzeniu i sponsorów.
Spotkanie uatrakcyjniła wizyta Pana Eugeniusza Kątnika z papużką. Wszyscy zgromadzeni chętnie korzystali także ze strefy gastronomicznej. Nad bezpieczenstwem uczestników czuwali ratownicy medyczni z Milickiego Centrum Medycznego.