Uczniowie klasy I C przynieśli do szkoły różne warzywa. Każde dziecko z dumą zaprezentowało wybrane warzywo m.in. opowiedziało jakie ma właściwości, gdzie rośnie, co można z niego przyrządzić. Uczniowie mogli również spróbować różnych warzyw. Dzieci dowiedziały się o korzyściach spożywania ich.

Niesamowitym doświadczeniem było wysłuchanie inscenizacji wiersza "Na straganie" wykonanego przez starszego kolegę Alana Małysza z klasy 2 b. Występ starszego kolegi bawił młodszych uczestników, ale było to przede wszystkim ważne doświadczenie społeczne, pokazujące jak sztuka i szkolne aktywności mogą łączyć uczniów w wyjątkowy sposób; wpływać na relacje między uczniami oraz rozwijać ich zainteresowania i pasje. Pierwszaki nagrodzili kolegę gromkimi brawami👏.

Na koniec dzieci wykonały pracę artystyczną - warzywne stworki. Uczniowie z radością tworzyli zabawne kształty i postacie.☺️

Lekcja z pewnością wprowadziła uczniów w świat kulinarny, ale przede wszystkim zachęciła do zdrowych nawyków żywieniowych🥒🍅🥔🌽🫛🫑🍆.