W piątek 11 października uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu przygotowanym z okazji Dnia Edukacji Narodowej.    Apel odbył się pod hasłem: „Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat”. Motywem przewodnim była Szkolna Gala Oskarowa. Jabłkowe statuetki otrzymali wszyscy pracownicy szkoły. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością tworząc kolejne kategorie: różna wiatrów, mistrz i mentor, znawca chrząszcza i chrabąszcza, prowadzące za rękę w ciemności, niebiański spokój, przewodnik po szkolnych zakamarkach, znawca tabliczki mnożenia, przyjaciółki szczoteczki i zmioteczki, pierwszy na mecie, zaradna matka dyrektorka, znawca śrubki, wkrętki i pokrętki, być albo nie być o to jest pytanie, pędzlem po sztaludze, kłam nie grzesząc, das kleine ist schon, Do you speak English? Yes, I dont, szkolny Einstein do kwadratu, zabytek roku i złota perła prehistorii, zdrowy umysł, oczytana sówka, niemożliwe rzeczy robię od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać, ten który wie wszystko o naszej szkole. Finał apelu to wspólne zdjęcie uczniów i nauczycieli, za których to uczniowie jedyneczki przebrali się. Nie zabrakło również  piosenek wykonanych przez nasze utalentowane uczennice: Amelię Kossmann i Maję Drygas, natomiast piękny wiersz dla nauczycieli wyrecytowali uczniowie klasy 3b oraz Aleksandra Gryglewicz.