Dumni z Powstańców to hasło przyświecało nam podczas uroczystości upamiętniającej 80 rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbyła się 1 października w naszej szkole.

Uczniowie w galowych strojach , harcerze i zuchy w mundurach, dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, taniec z atrybutami polskości: biało-czerwonymi flagami, znakami Polski Walczącej, piękna recytacja, śpiew to nastrój , jaki stworzyliśmy podczas apelu, w czasie którego oddaliśmy hołd bohaterom 1944 roku.

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w działania projektowe „BohaterOn. Włącz historię”, które mają na celu edukować uczniów, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej. Zwieńczeniem tych działań była uroczystość, podczas której pan Tomasz Nowakowski- nauczyciel historii przestawił krótki zarys dotyczący zrywu z 1944 roku. Zaprezentowano również film – sondaż uliczny nakręcony przez naszych młodych reporterów: Co miliczanie wiedzą o Powstaniu Warszawskim.

Spoty promujące kampanię: „Powstań i pokaż, że pamiętasz!” oraz „Też byliśmy młodzi” zmusiły do refleksji, zadumy, ale też wywołały uśmiech na twarzach naszych uczniów.

Na koniec grupa taneczna przedstawiła niezwykłą interpretację ruchową do piosenki „Godzina W’ zespołu Małe TGD.

Pamiątką ze spotkania była kartka, którą otrzymali uczniowie, z pięknym kolażem HISTORIA UKRYTA W PRZEDMIOTACH, który powstał z okazji 80 rocznicy Powstania Warszawskiego.

To było owocne przedsięwzięcie, w które zaangażowali się zarówno nauczyciele jak i uczniowie. W jak wspólnota- tego też nauczyli nas Powstańcy.