Dzieci z klasy III C poznały budowę owocu ,wartości odżywcze i ich cenne właściwości oraz etapy rozwoju jabłoni. Wykonywały karty pracy, dotyczące jabłek 🍎oraz pracę plastyczną -wydzierankę. Oglądnęły film edukacyjny na temat powodów, dla których warto jeść te owoce.
Klasa III A zebrała mnóstwo informacji na temat jabłek,🍎 w szczególności omówiliśmy ich wartości prozdrowotne. Wykorzystaliśmy jabłko jako rekwizyty w kreatywnych zabawach integracyjnych. Wykonaliśmy plakaty informacyjne o jabłkach 🍎 oraz wzięliśmy udział w konkursie na etykietę soku.
Uczniowie klasy III B wzbogacali słownictwo- burza mózgów- opisujące jabłka, ich wygląd, smak i nie tylko. W grupach stworzyli opis wybranego owocu🍎
Rozróżniali owoce przy użyciu zmysłów węchu, dotyku i smaku, zakończone degustacją. 🍏🍎🍏 Uczniowie potrafią odpowiedzieć na pytania DLACZEGO WARTO JEŚĆ JABŁKA? JAKIE SA CENNE JEGO SKŁANIKI? Praca plastyczna- wydzieranka JABŁKO Z ROBAKIEM. 🍏"Wszystko co należy wiedzieć o jabłkach" film edukacyjny, dla podsumowania zdobytej wiedzy- quiz tematyczny😉