W zajęciach rozwijających z języka angielskiego w dwóch grupach brało udział 16 uczniów klas 2 i 3. Zajęcia odbywały się w trybie stacjonarnym oraz zdalnym. Celem zajęć było zdobycie podstawowych kompetencji językowych, przygotowanie uczniów do wykorzystania języka angielskiego w prostych sytuacjach życiowych, rozwijanie zdolności komunikacji ustnej; zdobywanie wiedzy z wykorzystaniem różnorodnych źródeł i informacji.

Podczas zajęć uczniowie brali aktywny udział w zdobywaniu wiedzy z języka angielskiego poprzez rozwiązywanie quizów oraz kart pracy, wykonywanie ćwiczeń sensorycznych, naukę piosenek, uczestnictwo w grach i zabawach językowych, również z wykorzystaniem technologii komputerowych.