Co się u nas dzieje?
Maks Mistrzem Ortografii!!!
- Szczegóły
22 maja odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Sułowie. Uczniowie zmagali się z zawiłościami polskiej pisowni, a naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Szymczyk z kl. 7a i Maksymilian Małaszewski z kl. 8a. Z wielką radością i dumą ogłaszamy, że Maksymilian zajął I miejsce oraz zaszczytny tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii. Gratulujemy!
UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE WIEDZY O PIŁKARSKIM ŚLĄSKU WROCŁAW
- Szczegóły
W dniu 21 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Wiedzy o piłkarskim Śląsku Wrocław, który odbył się w X Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. ![]()
W konkursie rywalizowały trzyosobowe drużyny ze szkół z całego województwa dolnośląskiego. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą zarówno historii, jak i współczesnych losów drużyny Śląsk Wrocław. ![]()
Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni 19 maja na Tarczyński Arena Wrocław, gdzie w sali konferencyjnej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. ![]()
Każdy uczeń otrzymał upominki
oraz voucher na mecz Śląsk Wrocław
. Niewątpliwą atrakcją było spotkanie z zawodnikami pierwszego zespołu — Lamine Ba oraz Jorge Yriarte, którzy osobiście wręczali nagrody uczestnikom. ![]()
Po części oficjalnej uczniowie mieli wyjątkową okazję zajrzeć za kulisy stadionu. ![]()
Poznali m.in. zaplecze meczowe oraz szatnie, w których do spotkań przygotowują się piłkarze Śląsk Wrocław. ![]()
![]()
Naszą szkołę reprezentowali wierni kibice Śląska:
Opiekunem grupy był Pan Paweł Urbański.
Bieg, który uczy ratować życie
- Szczegóły
Wczoraj odbył się kolejny rodzinny bieg terenowy organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu i po raz kolejny przekonaliśmy się, jak ważna i potrzebna jest nauka pierwszej pomocy ![]()
![]()
Ogromne podziękowania za serce okazane naszej szkole
- Szczegóły
Są takie prezenty, których nie da się zapakować w papier i przewiązać kokardą. Bo największą wartość mają te, które dają dzieciom radość, możliwości i miejsce do rozwijania marzeń. ![]()
Dlatego z całego serca dziękujemy Panu Władysławowi Grzeszczukowi i firmie Brokelmann za wykonanie i przekazanie naszej szkole tulei i słupków do siatkówki do niedawno wyremontowanej małej sali gimnastycznej.
Dzięki Wam uczniowie zyskali jeszcze lepsze warunki do rozwijania sportowych pasji i aktywnego spędzania czasu. Nowe wyposażenie sprawi, że zajęcia oraz treningi będą jeszcze bardziej komfortowe, a dzieci będą mogły z jeszcze większą radością doskonalić swoje umiejętności i przeżywać sportowe emocje. Ogromne podziękowania kierujemy również do firmy PW Mateusz Milian – Kompleksowe Usługi Budowlane za profesjonalne zainstalowanie tulei oraz pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. To nie jest zwykły szkolny sprzęt. To bardzo wysokiej jakości , profesjonalnie wykonane elementy ze stali nierdzewnej, które będą służyć dzieciom przez długie lata. Tym bardziej doceniamy ogromne zaangażowanie, życzliwość i serce włożone w ten wyjątkowy dar dla naszej szkoły i uczniów. Dziękujemy za wsparcie, które realnie przekłada się na uśmiech dzieci, rozwój ich talentów i jeszcze lepsze warunki do uprawiania sportu.

Wdzięczni za życzliwość i otwarte serca
- Szczegóły

Z całego serca dziękujemy Państwu Bogumile i Pawłowi Bulińskim Tartak Czatkowice za przekazanie pięknych drewnianych donic, które stały się wyjątkową ozdobą wejścia do naszej szkoły i hali sportowej. ![]()
![]()
Serdecznie dziękujemy!
Spotkanie z fascynującym światem zwierząt
- Szczegóły
Klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Uczniowie uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach "Rekiny- postrach mórz i oceanów", podczas których dowiedzieli się, czy rekiny są naprawdę niebezpieczne dla ludzi. Oprócz tego dzieci zwiedziły Afrykarium i motylarnię oraz zobaczyły wiele ciekawych zwierząt. Największym zaś zainteresowaniem cieszyły się kapibary, które uczniowie na podstawie mapek i drogowskazów samodzielnie odnalazły.
To był ciekawy, pełen interesującej wiedzy dzień.
Wycieczka do Złotego Stoku klas 2c i 2d
- Szczegóły
20 maja uczniowie klas 2c i 2d wybrali się na pełną przygód wycieczkę do Złotego Stoku ![]()
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Złota z przewodnikiem. Uczniowie poznali historię wydobycia złota, mieli okazję samodzielnie płukać złoto oraz poszukiwać minerałów. Nie zabrakło także chwili odpoczynku przy wspólnym obiedzie i krótkiego zwiedzania średniowiecznej osady górniczej, która pozwoliła przenieść się w czasie do dawnych lat ![]()
Kolejnym punktem wycieczki był park linowy Skalisko, gdzie dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność, odwagę i świetnie się bawić na trasach pełnych przeszkód ![]()
![]()
Na zakończenie odwiedziliśmy SOWA Złoty Stok – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - wyjątkowe miejsce stworzone we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli eksperymentować, odkrywać prawa nauki i poprzez zabawę rozwijać swoją ciekawość świata ![]()
![]()
To był dzień pełen wrażeń, nauki i wspólnej zabawy!
Razem z Karolcią odkrywamy moc życzliwości
- Szczegóły
W klasie 2d lektura „Karolcia” M. Krüger stała się okazją do rozmów o empatii, życzliwości i dostrzeganiu potrzeb innych. Wspólnie zauważyliśmy, że Karolcia wykorzystywała magiczny koralik przede wszystkim po to, by pomagać i sprawiać radość innym. Doszliśmy do pięknego wniosku - pomaganie i uszczęśliwianie innych daje radość również nam samym. ![]()
Na zajęciach informatycznych uczniowie przygotowali w programie Paint ilustracje do wybranych scen z książki oraz rozwiązywali quizy związane z lekturą.