Dwaj uczniowie Jedynki, Emil Szulc z kl. 6c i Filip Szymczak z kl. 5c, mieli dziś okazję uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu. Otóż reprezentowali oni naszą Szkołę w VII Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” , którego organizatorami byli: Ośrodek Pamięć i Przyszłość, Centrum Historii Zajezdnia oraz Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu, a patronatem objął Dolnośląski Kurator Oświaty. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt osób z całego województwa, więc konkurencja była duża. Ważne, że Emil i Filip pokonali tremę, zaprezentowali wysoki poziom artystyczny recytacji oraz zdobyli nowe doświadczenia. Gratulujemy!

Dodajmy, że byliśmy w szczególnym miejscu, muzeum Solidarności – niech zdjęcia zachęcą innych do przyjazdu tutaj i zwiedzenia niezwykłych wystaw.