W dniu 1 grudnia w Szkole Podstawowej w Krośnicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju brały udział 3 szkoły tj.: SP Krośnice, SP 1 Milicz, SP 2 Milicz. Były to zawody drużynowe, w których brały udział reprezentacje szkolne składające się z 4 zawodników. W poszczególnych rundach drużyny rozgrywały mecze między sobą systemem „każdy z każdym”. O zwycięstwie drużyny decydowała suma punktów zdobytych przez zawodników (za zwycięstwo 1pkt., remis 0.5 pkt. i przegrana 0pkt.).Nasi młodsi szachiści startujący w Igrzyskach Dzieci ( Filip Szymczak, Jakub Świątkowski, Maciej Mazurkiewicz ) pokonali drużynę SP Krośnice oraz przegrali z SP 2 Milicz i ostatecznie zajęli 2 miejsce w turnieju, natomiast drużyna startująca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ( Kamil Ugorek, Jan Nowak, Lena Ficek, Anna Kocińska ) pokonała swoich przeciwników i zdobyła tytuł Mistrza Powiatu. GRATULACJE !!!!