W piątek 20 września klasy Ia oraz II c wybrały się na wycieczkę integracyjną do CETSu w Krośnicach, gdzie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. „Sekretne życie pszczół”.

Warsztaty dla dzieci prowadziła pani Kamila Ratyńska-Pietryka. Prowadząca powitała uczniów wraz ze swoimi przyjaciółmi: Mają i Guciem. Następnie zaprosiła dzieci do sali, przekazywała ciekawostki i z fascynacją opowiadała o życiu pszczół w pasiece dziadka. Uczniowie mieli okazję obserwować  przez lupę zasuszone owady. Były to okazy pszczół, szerszeni oraz trzmieli, porównywali ich budowę. Zobaczyli jak wygląda prawdziwy ul od środka, bez zabudowy. Mogli z bliska obejrzeć ramki z woskiem, na których pszczółki pracują nad produkcją miodu w ulu. Potem, integrując się w grupach, dzieci budowały i łączyły pszczele komórki z kolorowych drucików. Komórki układały w przygotowanych ramkach. Na koniec dzieci w zespołach wykonywały ozdobną świeczkę z wosku pszczelego wg instrukcji, którą zabierały po warsztatach do domów.

Po warsztatach edukacyjnych uczniowie klasy pierwszej i drugiej odwiedzili zabytkową stację kolejki wąskotorowej w Krośnicach. U pani konduktor zakupili bilety na przejazd kolejką. Każdy wygodnie zajął miejsce w wagoniku. Zawiadowca dał znak i kolejka z gwizdem ruszyła w trasę. Na stacji  uczniowie odwiedzili również punkt informacji turystycznej, w którym zakupili pamiątki.

Z bagażem pełnym wrażeń, wróciliśmy do szkoły.