W zajęciach z języka niemieckiego brało udział 8 uczniów z klas drugiej i trzeciej. Zajęcia odbywały się w trybie stacjonarnym oraz zdalnym. Celem naszych spotkań było zdobycie podstawowych kompetencji językowych oraz informacji o krajach niemieckojęzycznych, a także rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

Uczniowie zdobywali nowe umiejętności i wiedzę poprzez liczne gry i zabawy językowe, naukę piosenek, rozwiązywanie quizów oraz kart pracy z ćwiczeniami leksykalnymi. Na zajęciach korzystaliśmy regularnie z technologii komputerowych.

Motywacja do nauki była bardzo duża, a postępy z lekcji na lekcję coraz większe, co wykazały również testy przeprowadzone na zakończenie zajęć. Na koniec uczestnicy otrzymali teczki z materiałami ćwiczeniowymi zebranymi z całego cyklu lekcji.