W piątek 22 listopada klasy trzecie odbyły wycieczkę do Wrocławia, na interaktywną wystawę robotów - „Robopark”. Uczniowie mogli zobaczyć nie tylko najnowsze technologie świata, ale doświadczyć i przekonać się, jak będzie wyglądała przyszłość. Wydarzenie było okazją, by zapoznać się z unikalnymi robotami, które wcześniej prezentowano jedynie za granicą. Dla przykładu robot barista, czy robot kelnerka obsługujący klientów w restauracjach, nie jest już wizją przyszłości, bo w krajach azjatyckich staje się to codziennością. Dzieci chętnie  zanurzały się w wirtualnej rzeczywistości i siłą umysłu zmuszały przedmioty do latania. Ponadto miały możliwość uczestniczenia w pokazie Tesli – tańczącego pioruna, czy roztańczonych robotów. Oczywiście obowiązkowa  wizyta w robo-zoo, po drodze robofutbol, robosumo i inne konkurencje sportowe.  Największą jednak uwagę przykuwała strefa wirtualnej rzeczywistości, która zapewniła uczniom dużej dawki rozrywki, np. stacja paralotni, gdzie można było przeżyć lot paralotnią i podziwiać  piękno krajobrazów z lotu ptaka. Wystawa dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, to edukacja i rozrywka w jednym miejscu!