W dniu 22 maja na Stadionie Lekkoatletycznym w Miliczu odbyły Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce ( Indywidualne ) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach brali udział uczniowie z następujących szkół: SP 1 Milicz, SP 2 Milicz, SP Sułów, SP Wziąchowo oraz SP Bukowice Nasi uczniowie uzyskali kilka bardzo dobrych wyników dających im miejsca na podium w poszczególnych konkurencjach tj.: Pchnięcie kulą: I miejsce – Drygas Maja II miejsce – Zieleziński Szymon III miejsce - Leszczyszyn Adam 2000 m : I miejsce – Stelmach Miłosz 1000 m : III miejsce – Jaworski Jakub 300m: III m – Klauaza Serafin Sztafeta 4 x 100m chłopcy - III miejsce ( Horodecki Antoni, Nieczypor Filip, Klauza Serafin, Poślednik Maciej ) Sztafeta Szwecka ( 100, 200, 300, 400 m ) - III miejsce ( Poślednik Maciej, Stelmach Miłosz, Jaworski Jakub, Staszkiewicz Franciszek )

GRATULACJE !!!

Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie Kangur Matematyczny 2026! 🦘✨W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy zmierzyli się z wymagającymi zadaniami matematycznymi, wykazując się logicznym myśleniem, wiedzą oraz ogromnym zaangażowaniem.

Z ogromną radością ogłaszamy, że tytuł Wyróżnionego w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:

🏅 Tymon Drzewosz

🏅 Feliks Kaczmarek

🏅 Szymon Kluba

🏅 Karolina Jasińska

 Serdecznie gratulujemy naszym uczniom tego wspaniałego osiągnięcia! 👏

Jesteśmy bardzo dumni z Waszych sukcesów i życzymy kolejnych matematycznych wyzwań zakończonych równie pięknymi wynikami! 💙📐

Dziś odbył się Powiatowy Konkurs „Pięknie Czytam”, zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia. Z radością informujemy o wspaniałych osiągnięciach naszych uczniów:

🥇 Nikodem Kaczmarek z klasy 1a – I miejsce🥉 Szymon Kluba z klasy 2c – III miejsce🌟 Jan Loret z klasy 3a – wyróżnienieSerdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pięknych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji czytelniczej!

"Jedyneczka" wicemistrzem powiatu w piłce nożnej chłopców, Igrzysk dzieci klas 4-6.

Zawode tego szczebla odbyły się w Krośnicach 29.04.2026 r. Do rozgrywek przystąpiły 3 szkoły: SP Krośnice, SP Sułów oraz SP 1 Milicz. Po zaciętych meczach nasza szkoła zajęła 2 miejce. Gratulacje dla drużyny!!!

Skład SP 1 Milicz:

Aleksy Posor

Michał Łabiak ( kpt)

Maksym Tiurev

Maksymilian Polis

Jan Wolny

Julian Niestrawski

Stanisław Panek

Michał Kalinowski

Opiekunem zespołu był Iwo Kwaczewski

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs plastyczny dla klas 1–3 na EkoZabawke!

 

Celem było stworzenie zabawki z materiałów przeznaczonych do recyklingu – i trzeba przyznać, że kreatywność dzieci nie miała granic 💚

 

 

Powstały niesamowite prace – od dużych, imponujących robotów, przez fantazyjne konstrukcje, aż po małe, pomysłowe zabawki, które zachwyciły jury swoją oryginalnością i starannością wykonania.

 

 

Tematyka i forma były dowolne, co pozwoliło najmłodszym w pełni rozwinąć wyobraźnię i pokazać swoje podejście do ekologii w praktyce.

 

To był piękny projekt, który udowodnił, że nawet z pozornie niepotrzebnych materiałów można stworzyć coś wyjątkowego 🌱

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie!

28 kwietnia w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych ( klasy 4-6 oraz klasy 7-8), wykazując się wiedzą teoretyczną na temat zasad ruchu drogowego, skrzyżowań, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w ruchu, a także umiejętnościami praktycznymi. W turnieju wzięło udział 7 szkół powiatu milickiego. Rywalizacja była zacięta do ostatniego centymetra toru przeszkód. Turniej to nie tylko nagrody, dyplomy, to przede wszystkim lekcja odpowiedzialności. Dzięki takim inicjatywom nasi uczniowie stają się świadomymi i bezpiecznymi uczestnikami ruchu . Brawo dla wszystkich uczestników za sportową postawę i znajomość zasad. Jednocześnie pragniemy pogratulować uczniom naszej Jedyneczki.

W kategorii klas 4-6, drużyna w składzie: Laura Saveate kl. 5a, Krystyna Procyk kl. 5c, Szymon Badłak kl. 5b oraz Bartosz Ptak kl. 5c zajęła 3 miejsce w powiecie.

Natomiast w kategorii klas 7-8, drużyna w składzie Hanna Widacha kl. 7a, Tymoteusz Jurkanis i Adam Leszczyszyn kl. 7c, zajęła 2 miejsce w powiecie.

Ogromne brawa!

W miniony piątek uczniowie klasy 7c – Wiktoria Wojtas oraz Oliwier Płuska – reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Biologicznym pod hasłem „Znam swoje ciało”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miliczu.

Konkurs wymagał od uczestników ogromnej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Choć tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, Wiktoria i Oliwier wykazali się dużym zaangażowaniem i godnie reprezentowali barwy naszej placówki na szczeblu powiatowym.

Dziękujemy za Wasz wysiłek, gratulujemy udziału i życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w kolejnym roku szkolnym!

Dziś w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego „Deutsch - mein neues Hobby”. Uczniowie z 5 szkół zmierzyli się z wymagającymi zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, gramatyki oraz ich umiejętności językowe. Zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, zaangażowanie i świetne przygotowanie. Konkurs był nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do rozwijania zainteresowań i promowania nauki języków obcych. Wyniki konkursu: I miejsce - Gabriel Tröge, SP2 Milicz II miejsce - Antonina Sikorska, SP 2 Milicz, 3 miejsce - Adrian Wojtera, SP1 Milicz Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom i dziękujemy opiekunom za wsparcie młodych talentów. 🇩🇪

Podkategorie