Czym jest Europejski Quiz Finansowy?

• Projekt edukacyjny równolegle organizowany w kilkudziesięciu krajach Europy z inicjatywy Europejskiej Federacji Bankowej, który składa się z preselekcji krajowych i finału europejskiego. Organizatorem Konkursu w Polsce jest WIB we współpracy ze ZBP.
  • Celem krajowej edycji jest wyłonienie polskiej reprezentacji, która w rozgrywkach europejskich zmierzy się z kilkudziesięcioma najlepszymi zespołami z Europy.
  • EQF to kilkuetapowy konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych w wieku 13-15 lat.

Już po raz siódmy polscy uczniowie (tj. zwycięscy krajowych preselekcji) będą reprezentować nasz kraj w rozgrywkach europejskich organizowanych przez EBF (kwiecień 2024r., Bruksela). W dotychczasowych edycjach European Money Quiz polscy uczniowie dwukrotnie byli na podium – zajęli I i II miejsce.

Na zgłoszenia szkół i zespołów czekamy do 15 stycznia 2024r.

By dołączyć do projektu szkoła powinna wypełnić „Deklarację Uczestnictwa”, a następnie przeprowadzić rekrutację wśród uczniów.
Po przeprowadzonej rekrutacji (tj. powołaniu reprezentacji szkoły lub wyłonieniu reprezentacji klasowych) szkoła zgłasza/rejestruje skład zespołu/zespołów wypełniając „Formularza Zgłoszeniowy Zespołów”, który został udostępniony na stronie konkursowej www.eqf.wib.org.pl