Pokaz doświadczeń chemicznych prowadzony przez p. Mateusza Stockiego, dydaktyka chemii, miłośnika eksperymentu chemicznego (Art. Science, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) jest wielkim popularyzatorem nauk przyrodniczych. Twórcy systemów pokazów eksperymentów dla szkół oraz filmów edukacyjnych do Podstawy Programowej SP. Od kilu lat prowadzi na terenie całej Polski warsztaty i wykłady popularnonaukowe.
Pokazy w wykonaniu Mateusza Stockiego to zaproszenie każdego uczestnika w podróż po krainie eksperymentów mieniącej się kolorami tęczy, azotu, wody i wypełnionej różnymi dźwiękami. Spotkania z nim uczą jak wykorzystywać zdobytą wiedzę. W chemii najbardziej pasjonują go badania nad zastosowaniem nowych materiałów polimerowych oraz wszelkie wybuchowe eksperymenty. Laureat krajowych eliminacji konkursu „Science on Stage 2”, reprezentant Polski w europejskim finale we Francji w 2007 roku.

Prywatnie interesuje się muzyką, żużlem i jeździ na deskorolce, snowborem. Kocha góry.

W naszej szkole przeprowadził pokaz „Wściekły azot” , z naciskiem woda w trzech stanach skupienia i jej właściwości.

Pokaz obejrzeli uczniowie szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Miliczu, Szkół Podstawowych we Wróblińcu i w Dunkowej.

{gallery}ekoprac12{/gallery}