W pierwszy dzień wiosny , uczniowie klas I- III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Kropla Wody", które poprowadzili edukatorzy z Nadleśnictwa w Miliczu w ramach realizacji zadań projektu💦💦💦 "Aktywni Błękitni"💦💦💦.

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, jak ważny jest biosystem lasu dla magazynowania wody dla całej naszej planety. Poznaliśmy też obieg wody w przyrodzie, a proces kondensacji pary wodnej mogliśmy zaobserwować podczas ciekawego doświadczenia z pianką do golenia i tuszem do pieczątek 😲😲😲 Dowiedzieliśmy się także, czym skutkują braki wody w lesie, a także dla całego ekosystemu. To było bardzo interesujące i pouczające spotkanie, o czym świadczą zainteresowane oraz pełne skupienia miny naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy edukatorkom z Nadleśnictwa Milicz- pani Róży Kurzyńskiej - Bednarek, Patrycji Mołodeckiej oraz Esterze Grocholskiej 🍀🍀🍀

#AktywniBłękitni #woda #WodaDajeŻycie #szanujwodę #SP1

Nadleśnictwo Milicz, Lasy Państwowe