W klasie 2C odbyły się niezwykle ważne zajęcia z psychologiem Joanną Płuska, dotyczące nietykalności cielesnej. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się: - Kto to jest seksuolog; - Kto to jest psychoterapeuta; - Kto to jest biegły sądowy; - Jak dbać o higienę ciała; - Co to jest płeć;

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się gdzie znajdują się punkty granicznej dbania o własne ciało, kto jest jego strażnikiem. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak nazywają się intymne części ciała posługując się językiem wiedzy. Uczniowie posiedli wiedzę na temat osób, które krzywdzą dzieci. Uczniowie klasy 2C wiedzą po dzisiejszych warsztatach co to są GADKI. G Gdy mówisz nie, znaczy nie! A Alarmuj gdy potrzebujesz pomocy! D Dobrze zarobisz, gdy powiesz o tajemnicach, które cię niepokoją. K Koniecznie pamiętaj, że Twoje ciało należy tylko do ciebie. I Intymne części ciała są szczególnie chronione. Na koniec zastanowiły się kto jest w ich kręgu najwyższego zaufania.