9 czerwca 2021 r. odbył się organizowany przez naszą szkołę IV Powiatowy Konkurs ,,Ojczyzna- Polszczyzna". Wzięło w nim udział 15 uczniów ze Szkół Podstawowych w Sułowie, Wróblińcu oraz Miliczu ( SP nr 1 , SP nr 2 , SP przy KOM). Naszą szkołę reprezentowali: Emil Bugajski, Wojciech Sofiński i Zofia Żurek. Mottem tegorocznego konkursu były słowa Franciszka Ksawerego Dmochowskiego ,,A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego- hańbą oczywistą."

 

To mocne, zdecydowane przesłanie mające zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o poprawność językową, która sprzyja właściwiej komunikacji między ludźmi- coraz o nią trudniej mimo tylu dogodnych narzędzi technicznych. Ale zwycięzcy etapów szkolnych nie mieli takich problemów i w ciągu 60 minut uporali się ze skomplikowanym testem językowym. Komisja konkursowa w składzie: B. Lech, L. Szulc, B. Jadczyk, A. Majchrzak, M. Maciejewska i E. Herl sprawdziła prace i wyłoniła laureatów.

I miejsce Julia Reimann ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu

II miejsce Julia Bernad ze Szkoły podstawowej w Sułowie

III miejsce Julia Kawaler ze Szkoły Podstawowej w KOM

Pani dyrektor Krystyna Piosik pogratulowała zwycięzcom i wręczyła nagrody- książki oraz długopisy i pióra firmy Parker. Zachęciła również uczestników do propagowania dbałości o poprawną polszczyznę wśród rówieśników. Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym konkursie!