W zajęciach rozwijających w zakresie technik informacyjno – komunikacyjnych (ICT) w ramach unijnego projektu uczestniczyło 16 uczniów w dwóch grupach z klas III c i II c, z czego klasa III zakończyła zajęcia wcześniej, gdyż pracowała w trybie stacjonarnym oraz zdalnym. Zajęcia w grupie klasy II odbywały się tylko w trybie stacjonarnym. W obu grupach przeprowadzono po 30 godzin zajęć. Zajęcia z zakresu  ICT miały za zadanie przygotowanie uczniów do prawidłowego, bezpiecznego  i efektywnego wykorzystywania sprzętu komputerowego.

Główne założenia programu zostały zrealizowane. Uczniowie w czasie zajęć przyswajali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z komputera i sieci. Rozwijali zainteresowania, uzdolnienia informatyczne, aktywność oraz ciekawość.
Kształcili umiejętność: wyszukiwania, gromadzenia, porządkowania i wykorzystywania potrzebnych informacji z różnych źródeł. Rozwijali kluczowe kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne. Uczyli się podstaw programowania za pomocą środowisk: Scratch, Baltie3. Tworzyli proste animacje, skrypty,  bawiąc i ucząc się jednocześnie. Rozwijali umiejętność logicznego myślenia, wyobraźni, intuicji i wnioskowania. Umacniali wiarę we własne siły, wymieniali się zdobytą wiedzą, pomysłami i doświadczeniami. Uczniowie pracowali efektywnie, z dużym zaangażowaniem i zadowoleniem, co wyrazili w ankiecie ewaluacyjnej. Przeprowadzony cykl zajęć z zakresu ICT ukazał grupom uczniów komputer jako pożyteczne narzędzie do pracy i nauki.

{gallery}2020/Itc sprawozdanie{/gallery}