25 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Wśród uczniów jest wielu miłośników ,,Władcy pierścieni” i ,,Hobbita”, dzieł wielkiego popularyzatora literatury fantasy J. R. R. Tolkiena, a dzięki zorganizowanym obchodom ilość zainteresowanych wzrosła, także wśród uczniów klas młodszych. Na I piętrze przyciągała wzrok tablica z ciekawostkami na temat życia i twórczości brytyjskiego profesora Oxfordu i znawcy dawnych języków. Odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o utworze ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem” , ekspertami okazali się :

1. miejsce Wiktoria Kaszyca VII a

2. miejsce Franciszek Kucharski VII c , Julia Zając VII a

3. miejsce Iga Matysiak VII a

Na przerwach można było na korytarzach zobaczyć elfy i hobbity, a byli to przebrani uczniowie, wśród nich najciekawsze stroje mieli:

1. miejsce Malina Cieślik VIII b , Iga Matysiak VII a

2. miejsce Maja Drygas IV b , Amelia Dziedzina VIII b

3. miejsce Magdalena Moś V a,   Kornelia Pawlak V a

Odbył się również konkurs na ilustrację do lektury ,,Hobbit”, tutaj wyróżniły się następujące osoby:

1. miejsce Julia Tymoczko VIII c

2. miejsce Karolina Pawlak V a

3. miejsce Wiktoria Kaszyca VII a,   Anna Kocińska IV c

Gratulujemy zwycięzcom i już z niecierpliwością oczekujemy przyszłorocznych obchodów Dnia Czytania Tolkiena, kiedy to miłośników tej literatury będzie jeszcze więcej!