Dnia 06.06.2023r we wtorek odbyła się wycieczka do Rudy Sułowskiej, która stanowiła nagrodę dla uczniów sumiennie uczestniczących w zajęciach projektowych organizowanych w ramach: Wsparcie edukacji w szkołach gminy Milicz. Wzięli w niej udział uczniowie klas: 1a, 1b,1c, 2a, 2b, 4a,4b. Naczelną atrakcją wyjazdu były warsztaty edukacyjne: „ Foto- Safari
w Ptasim Raju”. Uczniowie przemierzali obszary pomiędzy stawami meleksami, zaopatrzeni
w lornetki i w ten sposób, mieli możliwość obcować z pięknem natury. Panowie edukatorzy
w ciekawy sposób przedstawili historię powstawania stawów na naszych terenach, okraszając ją licznymi ciekawostkami, opowiadali o sposobach odłowu i karmienia ryb, gatunkach znajdujących się w obserwowanych stawach. Poznaliśmy także fascynujące szczegóły z życia wybranych gatunków ptaków, które żyją na tym terenie, obserwowaliśmy ogromne stado łabędzi i ich młode, które wykluły się zaledwie kilka dni wcześniej. Mieliśmy okazję wypatrywać ptasiego gniazda, ukrytego wśród liści drzew, oraz niezwykłych ptaków t.j. zimorodek. Zwieńczeniem edukacyjnych zmagań był ciepły posiłek, czekający na dzieci- pieczone kiełbaski, oraz zabawa na placu zabaw. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją. Uświadomiła nam również, na jak niezwykłym terenie mamy szczęście mieszkać.