{gallery}2023/zabawy jezykiem{/gallery}

MATEUSZ ZNÓW NA PODIUM! Dzisiaj, czyli 31 maja, odbył się powiatowy konkurs polonistyczny „Zabawy Językiem Polskim”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Dunkowej. Naszą Szkołę reprezentowali: Maja Juchniewicz z kl. 6 b i Mateusz Podkowicz z kl. 8 a. Uczestnicy zmagali się z zagadkami językowymi, tworzyli imiesłowy, nazwy mieszkańców różnych zakątków świata, jak również sprawdzili się w znajomości powiedzeń i przysłów. Wśród uczniów reprezentujących placówki oświatowe z powiatu – ósmoklasista z SP1 okazał się najlepszy. Jest to kolejne zwycięstwo naszego ucznia w powiatowych konkursach polonistycznych, gdyż wcześniej został zwycięzcą konkursu „Ojczyzna – Polszczyzna” oraz uzyskał tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii. Gratulujemy Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów!