W klasie 2A odbyły się niezwykle ważne zajęcia z psychologiem i seksuologiem dziecięcym, panią Joanną Płuską, dotyczące granic i nietykalności cielesnej.

Podczas warsztatów dzieci rozmawiały na temat pracy psychologa i seksuologa, ustalały gdzie znajdują się punkty graniczne dbania o własne ciało i kto jest jego strażnikiem. Podczas odgrywania scenek sytuacyjnych uczniowie uczyli się jak wyznaczać granice w kontakcie z różnymi osobami i jak reagować w przypadku naruszania tych granic. Dzieci mówiły o emocjach, jakie odczuwa się w określonych sytuacjach, o reakcjach na poszczególne zachowania związane z przekraczaniem przyjętych norm postępowania, jak również sporządziły listę osób znajdujących się w kręgu ich najwyższego zaufania.

Na spotkaniu pani psycholog rozmawiała też z drugoklasistami o tym jak odmawiać i jak komunikować swoje niezadowolenie.

Na koniec uczniowie obejrzeli film edukacyjny

„GADKI":, który uporządkował wiadomości przekazane podczas zajęć:

G Gdy mówisz nie, znaczy nie!

A Alarmuj, gdy potrzebujesz pomocy!

D Dobrze zrobisz, gdy powiesz o tajemnicach, które cię niepokoją.

K Koniecznie pamiętaj, że Twoje ciało należy tylko do ciebie.

I Intymne części ciała są szczególnie chronione.

Bardzo dziękujemy za cenne spotkanie.