W dniach 15 -16 maja uczniowie klas 5a i 5c pod opieką wychowawców oraz p. Martyny Różańskiej udali się na wycieczkę do Złotego Stoku. Podczas pobytu na terenie dawnej Kopalni Złota:

- zwiedzaliśmy Kopalnię Złota oraz wystawę minerałów

– płukaliśmy złoto

– strzelaliśmy z łuków - najlepszymi strzelcami okazali się : w klasie 5a Hanna Radojewska oraz w klasie 5c Marcin Ciesiółka

– odbyliśmy podziemny spływ łodzią podczas, którego w zupełnej ciemności usłyszeliśmy ciekawe historie

- wyruszyliśmy na spotkanie z historią w Muzeum Górnictwa

– odbyliśmy nocne zwiedzanie Kopalni – Sztolnia Książęca – z latarkami.

Po dniu pełnym atrakcji - zmęczeni wróciliśmy do pensjonatu Złoty Jar.

Następnego dnia kontynuowaliśmy poznawanie ciekawych miejsc Złotego Stoku.

– zwiedzaliśmy Sztolnię Ochrową

– mieliśmy okazję wykonać swoją kartkę papieru podczas pokazu i nauki czerpania papieru

– zwiedziliśmy Średniowieczną Osadę Górniczą

Po obfitym obiedzie i otrzymaniu certyfikatów udaliśmy się w drogę powrotną. Te dwa dni spędzone poza domem (dla niektórych uczniów po raz pierwszy bez rodziców) były pełne wrażeń. Przeżywaliśmy różne emocje: od zachwytu i fascynacji do strachu i przerażenia (w ciemnościach na kołyszącej się łódce lub przechodzenia przez wąskie i ciasne korytarze kopalni). Warto było. Jesteśmy z siebie dumni, że pokonaliśmy swoje słabości i mogliśmy zobaczyć ciekawe miejsca oraz usłyszeć ciekawe historie opowiedziane przez cudowną panią przewodnik – panią Elę. Polecamy wszystkim odwiedzenie Kopalni Złota. Dziękujemy również panu kierowcy, który dowiózł nas na miejsce i bezpiecznie odwiózł do rodziców. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej fotorelacji.

- zwiedzaliśmy Kopalnię Złota oraz wystawę minerałów
– płukaliśmy złoto
- wyruszyliśmy na spotkanie z historią w Muzeum Górnictwa
– odbyliśmy nocne zwiedzanie Kopalni – Sztolnia Książęca – z latarkami.
Po dniu pełnym atrakcji - zmęczeni wróciliśmy do pensjonatu Złoty Jar.
Następnego dnia kontynuowaliśmy poznawanie ciekawych miejsc Złotego Stoku.
– zwiedzaliśmy Sztolnię Ochrową
– zwiedziliśmy Średniowieczną Osadę Górniczą