Dziś klasa 2 c odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Miliczu. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów, jak wygląda ich służba 👮👮‍♀️👮‍♂️ oraz zwiedzić budynek komendy.

Pierwszym miejscem, które dzieci zobaczyły była policyjna dyżurka - punkt, gdzie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia. Następnie uczniowie obejrzeli pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Na placu pooglądali policyjne radiowozy. Uczniowie bardzo chętnie przymierzali elementy umundurowania funkcjonariuszy. Atrakcją było robienie odcisków linii papilarnych palców, które uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę.

Spotkanie z Panią Policjantką👮‍♀️odbyło się w przyjaznej atmosferze☺️. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wykazały duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami. Zadawały pytania.

Klasa 2 c dziękuje Pani Aleksandrze Piłaszewicz za przekazaną wiedzę i poświęcony czas !👮‍♀️👮‍♀️👮‍♀️