W miniony piętek, 27 stycznia, odbył się apel podsumowujący I semestr nauki. Uczniowie Szkoły zostali nagrodzeni za sukcesy w wielu konkursach, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, a w miłości do wiedzy nie mają sobie równych. Dorocznemu spotkaniu towarzyszyły słowaArtura Clarke’a :

„Jedyny sposób, by poznać, gdzie są granice naszych możliwości, to przekroczyć je, dokonując tego, co niemożliwe”.

Milicka Jedynka to szkoła z tradycjami. Przez dziesięciolecia wcielano tu zasady fair play oraz uczono pokonywania własnych granic, by sięgnąć gwiazd. Mikołaj Kopernik – patron Szkoły - był tych zasad wzorem i strażnikiem.

Apel podsumowujący konkursy jest już tradycją naszej szkoły. Z hasłem „Z Kopernikiem sięgaj gwiazd” wielu uczniów zdobywa  laury w różnych dziedzinach, szczególnie w  konkursach z cyklu „zDolny Ślązak”, ale nie tylko. A konkursy szkolne to tylko pierwszy etap fascynującej podróży przez meandry nauki…