LEKTUROWY ZAWRÓT GŁOWY- to zajęcia, które uczniowie z klasy 8a odbyli na świeżym powietrzu, powtarzając, utrwalając, systematyzując wiedzę dotyczącą mówionych w młodszych klasach lektur szkolnych, choć głównie skupili się na lekturach z klasy 7.Praca przybrała formę sketchnotingu.

To forma wspomagania zapamiętywania poprzez przenoszenie pozyskiwanych informacji do postaci wizualnej w formie różnych ręcznie wykonywanych rysunków, szkiców oraz bohomazów.

Uczniowie dzięki swojej kreatywności i zdobytej wiedzy stworzyli na dziedzińcu szkoły notatki wizualne, które z zainteresowaniem oglądali młodsi koledzy i koleżanki, próbując odszyfrować symbole z poszczególnych utworów.

Co ważne, okazało się że z wiedzą ze zdalnego nauczania nie jest tak źle, gdyż uczniowie naprawdę wiele pamiętali.