W dniach od 21.10-22.10.2021 r. w naszej szkole gościła firma cukiernicza : Lekkie Ciacho🥧🥧🥧, która przyjechała do nas spod Warszawy . Profesjonalni cukiernicy opowiedzieli uczniom klas I-III o receptach zdrowego odżywiania, o istocie czytania etykiet na produktach, znajdujących się na półkach w sklepach oraz o sposobie uchronienia się przed niebezpieczną chorobą, jaką jest CUKRZYCA !

Panie zasygnalizowały bardzo ważną rzecz dzieciom, iż cukier jest zupełnie niepotrzebny w naszym życiu. Zaprezentowały sposób przyrządzenia trzech słodkich wyrobów ,ale bez użycia cukru ,z wykorzystaniem tylko i wyłącznie naturalnych produktów takich jak: kasza jaglana ,płatki kukurydziane ,ryż preparowany ,masło orzechowe, daktyl, miód i wiele bakalii. Dzieci podczas warsztatów nauczyły się wykonywać zdrowe słodycze m.in: kulki mocy , batoniki corn oraz fit nutellę🍮🍮🍮.Nasi uczniowie podjęli się nawet challengu -3 tygodnie bez cukru! Poniżej fotorelacja z zajęć .