Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną „Łańcuch dobra”, której pomysłodawcą jest białostockie Stowarzyszenie „Pro Salute”. Przedsięwzięcie realizowane było z myślą o dzieciach z dystrofią mięśniową czyli zanikiem mięśni. Akcja miała charakter symboliczny, by pokazać chorym dzieciom, że nie są same w chorobie.
Z radością informujemy, że udało nam się wykonać łańcuch o długości 1200 m 96 cm. Do akcji włączyli się uczniowie z pięciu klas z naszej szkoły. Dziękujemy wychowawcom i członkom rodzin naszych uczniów. To dzięki Waszej pracy udało się osiągnąć taki wynik.
Każdy uczestnik akcji otrzymał pozytywną uwagę z zachowania od opiekuna szkolnego wolontariatu lub swojego wychowawcy, ale tak naprawdę nie pozytywna uwaga była dla Was najważniejsza. Zrobiliście to bo macie dobre serca i lubicie pomagać, co z resztą udowodniliście nie raz.
W imieniu Stowarzyszenia ProSalute oraz wszystkich dzieci z dystrofią mięśniową, które zostaną objęte pomocą w ramach tegorocznej akcji jeszcze raz bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie się w III edycję akcji „Łańcuch Dobra”.
Łańcuchy wykonały klasy:
II A- 372,99 m
III A- 124 m
III B- 296,76 m
III C- 407,21 m
Najdłuższe łańcuchy wykonali uczniowie :
Adam Rynowiecki kl. 2A- 158 m
Jakub Kauch kl. 3B- 96,90 cm